Lindab logo
Bezplatná infolinka
0800 124 944
Email
info@lindab.sk
Fakturačná adresa
Lindab a.s.
Jamník 278, 053 22
IČO
36214604
DIČ
2020035061
IČ DPH
SK2020035061

Zateká vám strecha? Máme pre vás riešenie

Lindab Roof je ideálnym riešením pre všetky „paneláky“ s plochou strechou, ktoré mali, alebo majú opakované problémy so zatekaním, majú zle vyriešené ukotvenia vzduchotechniky alebo iných zariadení, nachádzajúcich sa na strechách bytových domov.

Ide o zastrešenie plochých striech vytvorené z ľahkej oceľovej konštrukcie, ktorá je aplikovateľná na akýkoľvek nosný systém a tvar budovy. Súčasťou systému je kvalitná švédska strešná krytina s doplnkami a odkvapový systém. Špecializovaný montážny partner tento systém nielen dodá a namontuje, ale môže ho podľa potreby doplniť aj bleskozvodom, či vyhrievanými žľabmi. Lindab Roof teda predstavuje skutočne komplexné a definitívne riešenie problémov s plochou strechou.

2-min
1-min

Životnosť plochej strechy sa znižuje hlavne z dôvodu zdržiavania vody na streche, zlého vyspádovania strechy a zatekania vody do podstrešného priestoru. Lindab ponúka riešenie kde z plochej strechy, vytvoríme novú sedlovú strechu s nízkym sklonom a tým pádom vyriešime problémy so zatekaním plochých striech.

Aký je dodací termín materiálu a ako dlho približne trvajú práce na streche?

Komplexný systém v prevedení štítovej, valbovej či pultovej strechy možno dodať do troch týždňov. Samotná montáž je rýchla, ktorá predstavuje cca 40-50 m2 systému za deň s minimálnym narušením pohodlia bývania.

3-min
4-min

Aká je pevnosť a hmotnosť celého systému?

Celý systém pri svojej nízkej vlastnej hmotnosti, cca 10-15 kg/m2, sa vyznačuje vysokou pevnosťou. Prednosť nízkej hmotnosti a vysokej pevnosti zabezpečuje použitie za studena valcovaných pozinkovaných Z a C profilov. Systém je dimenzovaný s prihliadnutím na snehovú a veternú oblasť, v ktorej sa daný objekt nachádza. Nosný systém LindabRoof je navrhnutý tak, aby usmernil všetky zaťaženia, ktoré na strechu pôsobia priamo do nosných stien a pôvodné strešné panely tak nebudú zaťažené.

Aké sú ďalšie výhody?

Systém pozostáva výlučne z komponentov Lindab, čo napomáha bezproblémovému vzájomnému fungovaniu. Zastrešenie plochých striech LindabRoof predstavuje bezúdržbový systém, ktorý sa navyše vyznačuje nehorľavosťou. Pozitívom je i možnosť dodatočného zateplenia strechy, jednoduchou pokládkou tepelnej izolácie v novovytvorenom podstrešnom priestore. Okrem toho je dôležité vedieť, že súčasťou dodávky je kompletný návrh systému a vypracovanie statických prepočtov pre projektanta ako aj dielenskej dokumentácie pre montážnu firmu. Samozrejmosťou je tiež odborný dohľad nad priebehom samotnej montáže. Reálna životnosť systému je 50-60 rokov.

5-min
6-min

Dá sa pod touto strechou aj bývať?

Podstrešný priestor vytvorený systémom LindabRoof nie je prispôsobený nárokom na bývanie, je to akýsi pôjd. V prípade potreby vieme vyriešiť bytovú otázku systémom obytných nadstavieb LindabConstruline, ktorým dokážeme vytvoriť až niekoľko podlaží. Ale to je samostatná kapitola.

Viac info

Mám záujem o výpočet cenovej ponuky